Верховна Рада продовжила дію воєнного стану і мобілізації

by host

Верховна Рада ухвалила законопроєкти про продовження воєнного стану та загальної мобілізації на 90 днів, тобто до 11 серпня. Про це повідомили народні депутати із зали засідання.

Член фракції «Голос» Ярослав Железняк зауважив, що законопроєкт №11234 про продовження воєнного стану підтримали 339 народних депутатів, а законопроєкт №11235 про продовження мобілізації – 336.

Це стало 11-м продовженням воєнного стану та мобілізації від початку повномасштабного вторгнення у 2022 році.

Раніше президент України Володимир Зеленський вніс до ВР проєкти законів «Про продовження строку дії воєнного стану в Україні» та «Про продовження строку проведення загальної мобілізації».

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті призовника. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Читати також