Прокуратура повідомляє про арешт американця, якого у США підозрюють у вбивстві

by host

У Києві затримали громадянина Сполучених Штатів, якого підозрюють у вбивстві – про це повідомляє Офіс генерального прокурора 17 травня.

У відомстві уточнили, що чоловіка затримали за рішенням про видачу на запит відповідних органів США:

«Правоохоронні органи США розшукують його за підозрою у вчиненні низки злочинів у трьох штатах. Зокрема, у вбивстві двох осіб у Флориді».

Офіс генпрокурора додає, що Шевченківський суд Києва обрав підозрюваному запобіжний захід у вигляді екстрадиційного арешту до 14 липня. Прокурори готуються розпочати процедуру його передачі компетентним органам Сполучених Штатів.

Прокуратура посилається на те, що в квітні 2021 року Європейський суд з прав людини повідомив Кабінету міністрів, що заявника не можна екстрадувати під час розгляду справи в ЄСПЛ.

«9 листопада 2023 року Європейський суд з прав людини постановив, що не знайшов порушень норм Європейської конвенції з прав людини у рішенні екстрадувати підозрюваного з України до США. 8 квітня 2024 року рішення ЄСПЛ набуло статусу остаточного», – додає Офіс.

За твердженням відомства, після оприлюднення рішення підозрюваний переховувався від правоохоронців, але 16 травня співробітники Департаменту карного розшуку Національної поліції затримали його в Шевченківському районі столиці.

Читайте також: Вірменія надала статус біженця ухилянту, розшукуваному в Білорусі

Офіс генпрокурора не називає імені підозрюваного, але обставини справи вказують на громадянина США Крейга Ленґа, якого раніше затримували в Україні на запит Сполучених Штатів.

У квітні ЄСПЛ оприлюднив остаточне рішення, в якому встановив, що екстрадиція до США не порушить статтю 3 Конвенції про права людини.

Захист Ленґа апелював до цієї статті, яка забороняє тортури, нелюдське або принизливе покарання, стверджуючи, що екстрадиція порушить його право не зазнавати такого ставлення.

Правоохоронні органи Сполучених Штатів Америки вимагають екстрадиції Крейґа Ленґа. У Штатах його підозрюють у подвійному вбивстві літньої пари з метою пограбування у Флориді. За словами адвоката, американець відкидає обвинувачення.

Ленґ – колишній американський військовий. Брав участь у бойових діях в Іраку й Афганістані. В Україну вперше потрапив у 2015-му, понад рік воював на Донбасі разом із добровольцями «Правого сектора».

У 2016 році, коли з’явилася легальна можливість, Ленґ разом з бійцями «Грузинського легіону» підписав контракт із Збройними силами України й отримав український військовий квиток. Служив на передовій в районі Світлодарської дуги. Через кілька місяців військовий припинив службу в ЗСУ.

Читати також