«Є висока вірогідність» – ВМС про знищення ще одного російського корабля «Циклон»

by host

Окрім тральщика «Ковровець», про ураження якого напередодні заявили у Військово-морських силах, є ймовірним знищення ще одного корабля – «Циклон». Про це в етері Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») сказав речник Військово-морських сил Дмитро Плетенчук. Якщо ця інформація підтвердиться, то це означатиме, що в Криму немає жодного судна-носія крилатих ракет.

«Насправді ця інформація досі верифікується. Тому що, щоб бути впевненим на 100 відсотків, треба все ж таки отримати відповідні результати об’єктивного контролю. Як тільки ми будемо вже мати ці результати, ми обов’язково громадськість про це повідомимо. Але так, є досить висока вірогідність того, що в Криму тепер не перебуває жодного носія крилатих ракет, в разі, якщо інформація щодо «Циклону» підтвердиться. І так, така вірогідність є. І так, вона висока… Попередньо мова йде про те, що скоріш за все було уражено дві одиниці. Тому так. Але ми чекаємо ще результатів», – сказав Плетенчук.

Читайте також: Фортифікації від Херсона до Одеси та посилення оборони Запоріжжя: як захищають південь від наступу армії РФ

Попри те, що наслідки атаки ще невідомі, речник ВМС впевнений, що без втрат особового складу не обійшлося:

«Можливо, цього разу підтвердиться інформація щодо знищення не тільки корабельного складу, але й вірогідність того, що було пошкоджено штаб відповідної бригади надводних кораблів».

За його словами, в окупованому Криму «Циклон» виконував роль засобу протиповітряної оборони в бухті Севастополя. Він був озброєний зенітно-ракетним комплексом «Панцир-С». Проте жодного пострілу з цього корабля російські військові ще не зробили.

«Ситуація виходить навіть смішна, тому що я неодноразово в етерах наголошував, що це один з п’яти тих малих ракетних кораблів, найновіші в складі Чорноморського флоту, якими Шойгу лякав нас нещодавно. І я завжди нагадував про те, що цей корабель фактично перший, єдиний, який був взятий до складу флоту і він жодної ракети не запустив. І так виходить, що в разі підтвердження інформації це таке мертвонароджене дитя, яке було носієм, але жодного разу носієм не попрацювало», – каже Плетенчук.

Читайте також: Українські традиції судноплавства Дніпром і Чорним морем

Він також пояснив, що ураження цього судна дасть українським військовим більше часу на реагування під час обстрілів:

«Він залишався єдиним носієм крилатих ракет офіційно, який перебував досі в Криму. Решта носіїв перебувають у Новоросійську. Це зовсім інша відстань, це зовсім інший час на реагування. Тому так, це впливає в будь-якому разі на тактичні спроможності армії РФ в нашому регіоні. І це їх, звісно, суттєво зменшує… Якби «Циклон» умовно в Криму застосував, наприклад, ті самі «Калібри», час на реагування в нас був би набагато менший, ніж із Новоросійська, тому для нас це питання безпеки».

Напередодні Військово-морські сили Збройних сил України повідомили про знищення російського морського тральщика «Ковровець» в ніч проти 19 травня. Подробиць військові не навели.

Останнім часом, за даними ВМС України, Росія майже не виводить свої кораблі на чергування у Чорному морі через ураження російських суден під час українських ударів.

Читати також