Україна «активно готує» на червень затвердження переговорної рамки щодо вступу до ЄС

by host

Президент України Володимир Зеленський сьогодні провів переговори із головою Європейської ради Шарлем Мішелем та президенткою Європейської комісії Урсулою фон дер Ляєн – про це він повідомив у вечірньому зверненні.

«Активно готуємо на червень наступний етап зближення із Євросоюзом – очікуємо затвердження переговорної рамки і фактичного початку перемовин про вступ України. Наша держава, наші люди заслуговують на це, і Євросоюзу потрібен цей крок», – заявив він.

За словами Зеленського, ЄС зацікавлений у тому, щоб бути європейським проєктом, який не залишає поза своїми межами «нікого, хто справді сповідує європейські цінності».

Читайте також: Шмигаль обговорив із головою Європарламенту конфіскацію активів РФ і євроінтеграцію України

Він також згадав про візит президентки Європарламенту Роберти Мецоли до Києва, повідомивши, що розмова стосувалася політичних і оборонних кроків, які потрібні, щоб «витримати всі удари й зірвати російські наступальні та дестабілізаційні плани».

Голова держави подякував європейським партнерам за підтримку Саміту миру, запланованого на червень.

Фон дер Ляєн також підтвердила розмову із Зеленським, заявивши, що «незабаром вільна Україна стане частиною нашого Союзу». Вона також підтвердила свою участь у Саміті миру.

«Ми відзначили важливий прогрес України на шляху до рамки переговорів щодо вступу до ЄС», – написала фон дер Ляєн у соцмережі X (раніше Twitter).

У квітні Зеленський заявив, що Україна готова вже в червні цього року почати переговори щодо вступу до Європейського союзу.

У лютому президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн повідомила, що так звана переговорна рамка про вступ України до ЄС «навряд чи буде готова» до початку виборів у Євросоюзі, що відбудуться у червні 2024 року.

Європейська рада 14 грудня вирішила розпочати переговори про вступ України і Молдови до Європейського союзу, а також надала Грузії статус кандидата в члени ЄС.

Читати також