посадовцю «Росатома» повідомили про підозру через викрадення й знищення майна ЧАЕС

by host

Заступнику генерального директора з безпеки компанії «Провідний проєктно-дослідницький та науково-дослідницький інститут промислової технології» російської компанії «Росатом» повідомили про підозру, заявив Офіс генерального прокурора 26 квітня.

За даними відомства, російський посадовець причетний до викрадення та знищення майна державного спеціалізованого підприємства «Чорнобильська АЕС» на суму понад 1 мільярд гривень.

Його звинувачують у порушенні законів та звичаїв війни «за попередньою змовою групою осіб».

Слідство встановило, що він перебував на території Чорнобильської атомної електростанції з 24 лютого по 31 березня 2022 року, коли вона була під контролем російських військових і підрозділів Росгвардії.

Читайте також: Зеленський у річницю аварії на ЧАЕС закликав тиснути на Росію: атомні об’єкти треба убезпечити від ударів

«Діючи за попередньою змовою зі співробітниками ДК «Росатом», підозрюваний вчинив мародерство. Він наказав демонтувати цінне обладнання та інше майно, завантажити його до військової техніки та вивезти на територію Білорусі. Інше майно, яке не могло бути вивезено, наказав знищити. Завдані збитки оцінюються у 1,038 мільярда гривень», – повідомляє прокуратура.

Чорнобильська АЕС понад місяць була під російською окупацією навесні 2022 року. 31 березня стало відомо, що російські війська залишили територію Чорнобильської атомної електростанції.

У червні того ж року американське видання The Washington Post повідомило, що російські військові вивезли з території Чорнобильської атомної електростанції обладнання на суму близько 135 мільйонів доларів.

Читати також