«Ніхто в Європі не є в безпеці, доки в Європі триває війна» – міністр оборони Польщі

by host

Заради своєї ж безпеки Європа не має звикати і миритися з війною в Україні, вважає міністр оборони Польщі Владислав Косіняк-Камиш. Про це він заявив під час виступу на конференції сектору оборони та безпеки в Центральній та Східній Європі – Defence24 Days, передає кореспондент Радіо Свобода.

«Ніхто в Європі не є в безпеці, доки в Європі триває війна. Ніхто в Європі не є в безпеці, доки Росія піднімає на найвищий рівень своє озброєння і демонструє таку агресію. Ніколи не можна звикати до війни», – сказав Косіняк-Камиш.

Міністр оборони Польщі наголосив, що ключовою справою Євросоюзу є перехід збройної промисловості в режим «безпосередньої загрози»:

«Ми не можемо бути позаду за тими, хто озброюється від ранку до ночі сім днів на тиждень. Мусимо наздогнати або навіть перевищити виробничі потужності «імперії зла». Мусимо це зробити не тільки в Польщі, але в цілій Європі. Збройна промисловість повинна бути фундаментом наступних років роботи ЄС».

Читайте також: Дуда вмовив Трампа підтримати Україну? Чи може Польща вплинути на рішення НАТО щодо вступу України

За словами міністра, щоб бути в просторі миру, треба сьогодні підтримувати Україну. Він запевнив, що Польща і надалі це робитиме мілітарно і гуманітарно, водночас висловив сподівання на солідарність в економічній співпраці.

«Передаємо (Україні – ред.) своє обладнання, бо розуміємо, що там йде боротьба за безпеку Польщі та Європи і сьогодні альтернативи допомозі для України немає. Але також ми очікуємо партнерства в царини економіки, в економічних відносинах. Солідарність – це двосторонній принцип», – заявив Косіняк-Камиш.

Наприкінці квітня польські протестувальники припинили блокування кордону з Україною для вантажівок. Перед цим прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною.

Читати також