«Воскресіння Христа – мотивація боротьби з присутністю зла»: послання Варфоломія до Великодня

by host

У православному досвіді «зло не має останнього слова в історії, а віра у Воскресіння служить мотивацією боротьби з присутністю зла та його наслідками у світі, діючи як потужна трансформаційна сила», йдеться у патріаршому посланні.

«Славне Воскресіння з мертвих Спаса Христа є спільним воскресінням усього роду смертного і передчуттям досконалості всіх, а також сповнення Божественної Ікономії в Небесному Царстві. Ми беремо участь у невимовній таємниці Воскресіння в Церкві, будучи освяченими в її таїнствах і переживаючи Пасху, «яка відчинила нам двері раю», – наголошується у посланні Вселенського патріарха Варфоломея.

У тексті вказується, що «головною рисою православного життя є його воскресний пульс».

«Але ця віра ніколи не забуває, що шлях до Воскресіння проходить через Хрест. Православна духовність не визнає ні утопізму Воскресіння без Розп’яття, ні песимізму Хреста без Воскресіння. Тому в православному досвіді зло не має останнього слова в історії, а віра у Воскресіння служить мотивацією боротьби з присутністю зла та його наслідками у світі, діючи як потужна перетворююча сила. У православній самосвідомості немає місця ні покорі злу, ні байдужості до розвитку людських справ», – зазначає Варфоломій.

Патріарх нагадує, що Воскресіння Христове – це «добра звістка свободи, дар свободи та гарантія спільної свободи у вічному житті Царства Отця, Сина і Святого Духа».

«З цими почуттями, шановні браття і улюблені чада, сповнені радості участі в «спільному всіх торжеств», отримавши світло від незгасного світла та віддавши славу Христу, який воскрес із мертвих і приніс життя всім, поминаючи в цей всесвятковий «обраний і святий день» усіх наших братів і сестер у важких обставинах, ми молимося до нашого Господа, «що смертю смерть подолав», Бога миру, щоб Він умиротворив світ і просвітив наші кроки до всякого доброго і угодного Йому діла, вигукуючи радісний гімн «Христос Воскрес!» – привітав Варфоломій вірян із Великоднем.

Раніше Служба безпеки України закликала українців напередодні Великодня і в саме свято обмежити відвідування масових заходів, дотримуватися комендантської години і не ігнорувати сигнали повітряної тривоги.

У Національній поліції також нагадали, що на Великдень в Україні діятиме комендантська година, а до забезпечення будуть залучені понад 23 тисячі правоохоронців.

В Україні цього року православні віряни та греко-католики відзначатимуть Великдень 5 травня.

Читати також