Росія готується до першої мобілізації на окупованій частині Запорізької області – розвідка Британії

by host

Російська окупаційна влада на окупованій частині Запорізької області готує інфраструктуру для проведення першого призову на цій українській території з моменту її окупації у вересні 2022 року.

Про це свідчить, зокрема, указ від 17 квітня 2024 року, підписаний російським губернатором Запорізької області, заявила розвідка Великої Британії 5 травня.

«Цілком ймовірно, що Росія розглядає цей захід як спосіб задовольнити потребу російських збройних сил у додатковому персоналі для підтримки своїх військових дій», – йдеться у повідомленні.

Розвідники вважають, що вплив указу, ймовірно, буде обмеженим з огляду на те, що значна частина населення окупованої частини Запорізької області виїхала.

Цей указ, вважають у Міноборони Британії, також є частиною ширшої кампанії російської влади на тимчасово окупованих територіях, спрямованої на примушення населення прийняти російське управління.

«Кремль продовжує проводити невпинну політику русифікації на тимчасово окупованих територіях України», – підкреслюють у відомстві.

У березні колишня керівниця пресцентру оперативного командування «Південь» Наталія Гуменюк повідомила, що на лівому березі Дніпра буде активізовано мобілізацію до російської армії – з цією метою під час проведення незаконних виборів на окупованих територіях російська влада провела своєрідний перепис населення.

У січні Головне управління розвідки Міністерства оборони України заявило, що російські війська активізували механізми примусової мобілізації в окупованих громадах Херсонської і Запорізької областей, зокрема, зосередили свою увагу на фермерах.

У ГУР заявили, що активізація примусової мобілізації, до якої вдаються російські сили на окупованих територіях України, спричинена «необхідністю покривати втрати особового складу, а також зниженням підтримки війни серед російського населення».

Перед цим правозахисна організація Human Rights Watch у своєму звіті заявила, що російська влада продовжує примусово мобілізувати в свою армію українців на окупованих нею територіях України. Правозахисники наголосили, що така практика «є воєнним злочином».

Читати також