Очікують, чим завершиться війна. Епіфаній пояснив, чому більшість помісних церков досі не визнають автокефалію ПЦУ

by host

Повномасштабне російське вторгнення завадило визнанню автокефалії ПЦУ з боку більшості помісних церков. Наразі багато хто очікує, коли та чиєю перемогою завершиться війна.

Про це в інтерв’ю Радіо Свобода розповів Предстоятель Православної церкви України митрополит Київський і всієї України Епіфаній.

«Бачите, з часу повномасштабного вторгнення багато хто очікує: чим завершиться ця війна? Бо пропаганда російська працює. Тобто вони (Росія – ред.) вкладають у вуха іншим про те, що «почекайте, не визнавайте, прийде час, коли ми переможемо, і не буде української церкви. І тому навіщо вам ухвалювати якесь рішення, яке в майбутньому не буде мати вираження», – заявив Епіфаній.

За словами глави ПЦУ, процес визнання автокефалії Православної церкви України триває. Наразі автокефалію ПЦУ визнає Вселенський патріархат, який і вручив томос про автокефалію, а також Олександрійський патріархат, Кіпрська і Елладська православні церкви.

«Цей процес поступовий. І я переконаний, що незабаром, особливо коли завершиться війна нашою перемогою, то неодмінно більшість помісних православних церков визнають автокефалією української церкви», – сказав Епіфаній.

За даними цифрового сервісу аналізу державних даних «Опендатабот», на початку повномасштабного вторгнення в Україні діяло 8 782 церков Української православної церкви (Московського патріархату). З них лише 685 перейшли до Православної церкви України.

Найбільше установ, що зробили перехід, у Київській області – 164, а також Хмельницькій та Вінницькій – 155 і 75 відповідно.

Досі 8 097 церков в Україні залишаються у Московському патріархаті. Найбільше таких релігійних установ на Донеччині – 683, Дніпропетровщині та Вінниччині — по 526 церков на кожну.

Водночас лише 22 церкви вказують приналежність до Московського патріархату у своєму найменуванні.

Читати також