Уряд повідомляє про розширення критеріїв для бронювання працівників ОПК від мобілізації

by host

Міністерство стратегічних галузей промисловості внесло зміни до критеріїв для підприємств, які дозволять бронювати їхніх працівників від мобілізації. Про це відомство заявило 20 травня.

Йдеться про критерії для «визначення підприємств такими, що мають важливе значення для національної економіки».

Як уточнює Мінстратегпром, зміни стосуються критеріїв, які дають підставу для бронювання від 50% працівників, незалежно від військово-облікової спеціальності. Відповідний наказ набув чинності 17 травня.

«Відтепер підприємства, установи і організації, задіяні у виробництві товарів, виконанні робіт і наданні послуг оборонного призначення з розроблення, виготовлення, ремонту, модернізації та утилізації озброєння, військової і спеціальної техніки, боєприпасів, їх складових частин, мають відповідати одному з двох критеріїв», – заявляє відомство.

Читайте також: Закон про мобілізацію вже діє. Подоляк пояснив, як і коли цей закон працюватиме краще

Перший критерій: бути виконавцем чи співвиконавцем державного контракту у сфері оборони щодо виробництва оборонних товарів або надання відповідних послуг, або договору щодо виробництва оборонних товарів за рахунок коштів інших законних позабюджетних джерел.

При цьому «товари оборонного призначення обов’язково мають бути поставленими до військових частин Збройних сил України та інших військових формувань». Незалежно від джерела фінансування, понад половину загального обсягу виробництва компанії за останній звітний період мають складати товари, роботи й послуги оборонного призначення.

Другий критерій: отримувати державні гранти згідно з Порядком надання фінансової підтримки для забезпечення розвитку інновацій та технологій для потреб оборони, який Кабмін затвердив 8 березня цього року.

«Таким чином, зміни фактично розширюють перелік критеріїв. Перший об’єднує ті два, які були чинні до цього часу, додаючи при цьому позабюджетні джерела фінансування. А другий дає можливість отримати підставу для бронювання компаніям, які знаходяться на стадії розробки свого продукту у сфері ОПК», – пояснює Мінстратегпром.

Читайте також: Нові правила мобілізації. Бронювання та ТЦК: деталі

У міністерстві додають, що для підприємств, які вже почали бронювання за поточною процедурою, нічого не змінюється. Відомство також оприлюднило перелік потрібних документів та порядок дій згідно з оновленнями.

Міністерка економіки Юлія Свириденко 16 травня повідомила, що її відомство скасувало наказ щодо бронювання деяких технологічних компаній через суспільний резонанс.

В Україні від 24 лютого 2022 року, дня повномасштабного вторгнення Росії, запроваджено воєнний стан. Тоді ж оголосили загальну мобілізацію. Відтоді Верховна Рада регулярно продовжує строки дії воєнного стану і мобілізації.

Читати також