Кримчанина Рустема Османова катують у російській в’язниці – Лубінець

by host

Кримського активіста Рустема Османова, засудженого російським судом до 6 років позбавлення волі, катують у колонії, повідомив 20 травня уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

«Як стало відомо, політв’язня протягом останніх трьох тижнів утримують у штрафному ізоляторі. Там щодо цивільного вчиняються протиправні дії: жорстоко б’ють і погрожують вбивством», ­– пише омбудсмен.

Читайте також: Крим: російський суд заарештував ще двох кримчан, затриманих після обшуків у Джанкойському районі

Як повідомляла «Кримська правозахисна група», Османова затримали у квітні 2022 року «при спробі в’їхати до Криму через автомобільний пункт пропуску Армянськ». Наразі чоловік утримується в Росії.

У серпні підконтрольний РФ Білогірський районний суд Криму засудив Османова до 6 років ув’язнення за звинуваченням в участі у кримськотатарському добровольчому батальйоні імені Номана Челебіджихана.

Після оголошення про анексію Криму в 2014 році російська влада почала масово переслідувати на півострові кримських татар. Кримінальні справи проти них часто відкривають за статтями про тероризм лише на підставі знайденої під час обшуків релігійної літератури.

На даний момент під арештом і у тривалому ув’язненні перебувають кілька сотень людей. Більшість із них визнані міжнародними правозахисними організаціями політичними в’язнями.

Читати також