Посол України при НАТО розповіла, на що витрачатимуть комплексний багаторічний пакет від Альянсу

by host

Україна представила свої ідеї, як витрачати багаторічний комплексний пакет допомоги від НАТО, що складає 500 мільйонів євро й розрахований насамперед на середньо- та довгострокові потреби. Про це журналістам у Брюсселі розповіла посол України при Альянсі Наталія Галібаренко.

«Українська сторона вже запопонувала деякі (проєкти – ред.), наприклад, у галузі гуманітарного розмінування. Навіть у галузі ППО і ПРО. Ми також внесли пропозиції, щоб НАТО долучився до відбудови одного зі зруйнованих об’єктів військового призначення. Тобто це може бути або шпиталь, або одна з баз для тренування українських військових, і так само одним із проєктів буде реабілітація поранених, а в перспективі – реабілітація ветеранів війни», – зазначила Галібаренко.

За словами дипломатки, спочатку допомога від НАТО як організації була спрямована на першочергові потреби: аптечки, пальне, зимовий одяг.

«Тепер ідея в тому, що, якщо ми матимемо фіксоване фінансування – 500 млн гарантовано щороку, то ми зможемо розраховувати на більш середньострокові і довгострокові проєкти», – зауважила представниця України при НАТО.

Галібаренко також додала, що сума може змінюватися, оскільки допомога складається з добровільних внесків, які роблять країни-члени Альянсу.

«Якщо вдасться спільними зусиллями і представленням проєктів залучити більше фінансування, то ця сума може бути більшою, ніж 500 млн. Але вона може бути й меншою. Тут ризики йдуть в обидва боки. Знову ж таки, це нормальна, вважаю, еволюція, що ми перейшли від задоволення самого такого, що горить і на вчора, до більш середньострокових і довгострокових проєктів», – резюмувала дипломатка.

За підсумками Вілюського саміту НАТО Альянс запропонував Україні 500 мільйонів євро на рік у найближчому майбутньому для військових потреб. Ця сума може потенційно зрости.

Джерело

Читати також