Зеленський скасував візити до Іспанії та Португалії. ЗМІ пишуть, що це через ситуацію на фронті

by host

Президент України Володимир Зеленський скасував візити до Іспанії та Португалії, які мали відбутися наприкінці цього тижня, пише SIC Notícias. За даними CNN Portugal, причиною скасування поїздок стала складна ситуація на фронті.

«Не повідомляючи подробиць, оточення глави української держави, мабуть, розуміло, що складна ситуація на кількох дільницях фронту, зокрема, в Харкові, не сприяє зараз виїздам за кордон», – пише видання.

Відвідати Іспанію Зеленський мав 17 травня. У Мадриді планувалася зустріч президента України з королем Іспанії Філіпом VI. Очікувалося, що Зеленський також зустрінеться з іспанським премʼєр-міністром Педро Санчесом для підписання двосторонньої угоди про безпеку.

До Іспанії Зеленський мав приїхати з візитом уперше після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Португалію з лютого 2022 року Зеленський також не відвідував. У Лісабоні Зеленський, за даними SIC Notícias, також мав підписати двосторонню угоду про гарантії безпеки.

В Офісі президента скасування закордонних візитів наразі не коментували.

10 травня російські війська розпочали новий наступ у Харківській області. Наступного дня Міноборони Росії відзвітувало про захоплення пʼяти сіл, потім ще кількох. Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський визнав, що ситуація в цьому районі суттєво загострилася, а ввечері 14 травня Генштаб ЗСУ повідомив, що українські військові «перемістилися на вигідніші позиції» в районі Вовчанська та села Лукʼянці на півночі Харківської області.

Читати також