Україна та Молдова спільно здійснюватимуть контроль на пункті перетину «Рені» після реконструкції

by host

Пункт перетину кордону з Молдовою «Рені» відновив роботу після реконструкції – про це повідомило Міністерство інфраструктури 16 травня.

Відомство зазначило, що на українському пункті пропуску тривали ремонтні роботи, він фактично не працював.

«Українська та молдавська сторони офіційно погодили завершення робіт та початок здійснення спільного контролю на українському боці», – йдеться в повідомленні.

За словами заступника міністра Сергія Деркача, спільний митний та прикордонний контроль має стати кроком у рамках проєкту «зелений коридор» між цим пунктом, молдовським «Джурджулешти» та румунським «Галацом». Наразі через «Рені» проходить до 50 вантажівок на добу.

Читайте також: Молдовський бізнесмен-утікач Шор отримав російське громадянство – влада

«Наша мета – збільшити цю кількість щонайменше вдвічі. Наступним кроком у рамках ініціативи «зелений коридор» має стати запуск скоординованого контролю на румунському пункті разом із молдавськими колегами – це відкриє швидкий шлях та коридор до румунського порту Галац», – заявив він.

Очікується, що, окрім вантажівок, спільний контроль проходитимуть і пасажирські автобуси.

Державна прикордонна служба згодом додала, що спільний прикордонний та митний контроль між Україною та Молдовою будуть здійснювати на українському боці. Раніше спільні пропускні операції на цьому напрямку відбувалися на території обох країн.

Мінінфрастурктури нагадує, що переговори про створення «зеленого коридору» із Молдовою та Румунією почалися в жовтні 2023 року.

Читати також