США нададуть Україні додаткові 2 мільярди доларів допомоги – Блінкен

by host

Сполучені Штати Америки спільно із Україною створять спеціальний фонд оборонної промисловості із додатковим фінансуванням. Про це під час візиту до України заявив держсекретар США Ентоні Блінкен на спільній пресконференції з міністром закордонних справ Дмитром Кулебою

«Ми надамо додатково 2 мільярди доларів фінансової військової допомоги Україні. Ми об’єднаємо це у першому свого роду фонді оборонної промисловості», – сказав держсекретар США Ентоні Блінкен.

Також, за словами американського держслужбовця, такий фонд має сприяти розвитку військово-промислового комплексу України і експорту зброї.

«Це допоможе Україні, по-перше, зробити необхідне озброєння і, по-друге, це буде інвестиція у ВПК України для посилення спроможності ВПК виробляти те, що потрібно для України і виробляти озброєння на експорт. Це допоможе Україні закуповувати озброєння з інших країн», – додав Блінкен.

Коли створять цей фонд і деталі про умови його функціонування держсекретар не повідомив.

Державний секретар США Ентоні Блінкен прибув у вівторок вранці до Києва з неоголошеним візитом. Це вже четвертий візит до Києва від початку російського вторгнення в лютому 2022 року.

Візит Ентоні Блінкена відбувається через кілька тижнів після того, як Конгрес США нарешті схвалив пакет допомоги Україні на суму 61 мільярд доларів після місяців затримки. Очікується, що допомога надходитиме прискореними темпами, оскільки Вашингтон прагне надолужити місяці, коли в Конгресі намагалися домовитися про допомогу.

Читати також