політика США щодо обмеження ударів по об’єктах у РФ підриває здатність України захищатися від наступу на Харківщині

by host

Політика США щодо обмеження ударів по військових об’єктах у Росії серйозно підриває здатність України захищатися від російських наступальних операцій на півночі Харківської області, вважають аналітики американського Інституту вивчення війни (ISW).

ISW нещодавно оцінив, що обмеження США на здатність України завдавати ударів по військових об’єктах у Росії створили у прикордонних районах Росії притулок, звідки російська авіація може завдавати бомбових і ракетних ударів по українських позиціях і населених пунктах.

14 травня видання Politico з посиланням на двох неназваних офіційних осіб США повідомило, що політика адміністрації Байдена щодо заборони використання Україною наданої США зброї для ударів по території Росії не змінилася. Джерела Politico заявили, що військова допомога США Україні призначена «для оборони, а не для наступальних операцій» на території Росії.

Аналітики Інститут вивчення війни зауважують, що українська операція щодо завдання ударів по системах у Росії, які безпосередньо підтримують наступальні наземні операції Росії на півночі Харківської області, за своєю суттю була б оборонною, і характеризувати таку спробу як «наступ» було б некоректно.

Читайте також: Блінкен розповів про дозвіл на застосування зброї по території РФ і про Patriot для Харкова

Російські сили зранку 10 травня розпочали наступальні дії в Харківській області уздовж українсько-російського кордону. Їм вдалося захопити кілька сіл, нині тривають бої за Вовчанськ, місто з довоєнним населенням майже 17 тисяч людей.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Литвиненко заявив, що на кордоні з Харківською областю Росія зосередила близько 50 тисяч солдатів, у наступі наразі беруть участь понад 30 тисяч російських солдатів. Але, за його словами, загрози штурму міста Харкова поки немає.

Ввечері 15 травня президент України Володимир Зеленський заявив, що українські війська частково стабілізували ситуацію на півночі Харківської області.

Читати також