Атака Росії була спрямована в тому числі на газові об’єкти, які забезпечують постачання до ЄС – Зеленський

by host

Пріоритетною ціллю російської ракетної атаки вранці 27 квітня були об’єкти енергетики, заявив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.

«Основна мішень – це енергетика, різні об’єкти галузі: і електроенергетика, і об’єкти для транзиту газу. Саме ті газові об’єкти, від яких залежить, зокрема, безпека постачання в Євросоюз», – сказав він.

Читайте також: «Укренерго»: внаслідок ракетної атаки на заході відключалась магістральна лінія

За словами президента, траєкторії ракет були прораховані так, щоб «якнайбільше ускладнити» роботу протиповітряної оборони.

Він подякував партнерам України за підтримку системи ППО, однак вказав на важливість виконання нових домовленостей. Зокрема, це стосується постачання систем Patriot.

«Російські терористи бачать, що в партнерів, на жаль, немає зараз для Європи такої ж рішучості в захисті від терору, яку вони продемонстрували на Близькому Сході. Але все ж є можливість надати необхідну кількість та якість систем ППО. Треба не втратити час – треба дати необхідний сигнал рішучості», – заявив Зеленський.

Читайте також: Вночі Росія атакувала чотири теплоелектростанції – ДТЕК

У ніч проти 27 квітня російські військові завдали «комбінованого удару» по Україні ракетами різних типів, розповів командувач Повітряних сил Микола Олещук. За його словами, сили ППО збили 21 з 34 ракет, які запустила РФ.

Міністр енергетики повідомив, що Росія масовано атакувала енергетичні об’єкти у Дніпропетровській, Івано-Франківській та Львівській областях. Є пошкодження обладнання, на одному з об’єктів був поранений начальник зміни.

Читати також