У США ініціювали відставку Джонсона за підтримку України. Палата представників проголосувала проти

by host

Більшість республіканців і демократів у Палаті представників Конгресу США проголосували 8 травня проти відставки спікера Майка Джонсона через його рішення поставити на голосування законопроєкт про надання великого пакету допомоги Україні.

Ініціатором спроби усунення спікера стала членкиня Палати представників США від Джорджії Марджорі Тейлор Ґрін, яка звинуватила Майка Джонсона у відмові захищати пріоритети республіканців. Головною претензією до Джонсона була його згода поставити на голосування у Палаті представників законопроєкт про військову допомогу Україні, проти якого виступила більшість республіканців.

Однак спробу відставки Майка Джонсона з посади спікера було відхилено не лише демократами, а й переважною кількістю республіканців.

Ініціативу Ґрін підтримали лише 11 республіканців, 196 інших представників цієї партії виступили категорично проти звільнення Джонсона. На підтримку спікера-республіканця також виступили 163 демократи.

Марджорі Тейлор Ґрін називають вкрай правим політиком, вона є палкою прихильницею колишнього американського президента Дональда Трампа. Раніше вона анонсувала, що винесе на голосування пропозицію звільнити спікера Майка Джонсона.

20 квітня Палата представників Конгресу США схвалила законопроєкт про національну безпеку, який передбачає військову допомогу на 95 мільярдів доларів для України, Ізраїлю й інших союзників США, зокрема, для України в розмірі близько 61 мільярда доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.

Голосування відбулося після того, як демократи і республіканці дійшли згоди щодо законопроєктів після місяців незгоди частини республіканців із подальшою підтримкою США для України на тлі вторгнення Росії.

Читати також