Україна може виробити зброї ще на 10 млрд доларів цьогоріч за наявності фінансування – Мінстратегпром

by host

Розрив між виробничими спроможностями українських компаній та фінансуванням, спрямованим на їхнє використання, тільки цьогоріч складає 10 мільярдів доларів. Про це на Форумі оборонної промисловості в Брюсселі заявив міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін, закликаючи партнерів вкладатися в українське виробництво зброї, передає кореспондентка Радіо Свобода.

«Головне наше завдання – знайти додаткове фінансування для сил оборони в Україні. Моє завдання – отримати це фінансування на виробництво в Україні, оскільки ми вже спроможні. В нас є додаткові незаконтрактовані спроможності, і ми хочемо, щоб вони були профінансовані за рахунок європейських коштів», – зазначив Камишін, відповідаючи на запитання Радіо Свобода.

Читайте також: Маючи на озброєнні ATACMS, Україна збирається нейтралізувати російську оборону Криму

Як уточнили у Мінстратегпромі, український оборонно-промисловий комплекс здатен виробити продукції на 20 мільярдів за рік. З них 6 мілярдів законтрактовані, ще 4 відомство сподівається знайти всередині України, відтак 10 мільярдів доларів – це фінансування, яке можуть покрити партнери.

Міністр розповів, що в українське виробництво зброї вже вклалися Данія та Канада. Тепер уряд шукає додаткове фінансування, яке можна буде спрямувати на різні типи озброєння.

«Починаючи від бронетехніки і закінчуючи системами безпілотних літальних і наземних комплексів – сьогодні всі ці речі можна виробляти в Україні в більшому об’ємі. І це найшвидший і найправильніший спосіб, як допомогти нашим Силам оборони… Частина цього товару може бути вироблена дуже швидко», – резюмував він.

Президент Володимир Зеленський заявив 25 квітня, що Київ працюватиме з партнерами, щоб виготовляти озброєння в Україні іноземним коштом.

За його словами, ця галузь «допомагає нам вистояти зараз і має значну експортну перспективу після перемоги».

Читати також