російський олігарх Дерипаска намагався вивести з-під санкцій 1,5 млрд доларів, йому завадили

by host

Сполучені Штати Америки запровадили нові санкції проти осіб, які мали допомогти російському олігарху Олегу Дерипасці, який перебуває під санкціями у США, отримати доступ до заморожених 1,5 млрд доларів, повідомляє 14 травня Міністерство фінансів країни.

Зазначено, що Міністерства фінансів США внесло до переліку осіб, що підлягають санкціям, одну російську фізичну особу та три російські компанії, причетних до спроби обійти санкції, в рамках якої непрозорий та складний продаж міг розморозити акції на суму понад 1,5 мільярди доларів, що належать російському олігарху Олегу Дерипасці

«Кожен, хто все ще веде бізнес в Росії або з Росією, повинен скептично ставитися до передбачуваних схем продажу активів, які передбачають використання підставних компаній або довірених осіб, пов’язаних з олігархами, що потрапили під санкції. Корпоративні продажі та поглинання можуть бути використані для відмивання грошей та ухилення від санкцій», – йдеться у повідомленні.

29 вересня 2022 року Міністерство юстиції США висунуло Дерипасці звинувачення за порушенні санкційного режиму.

Вашингтон запровадив санкції проти Дерипаски в 2018 році. Зокрема, влада США підозрювала його у причетності до можливого втручання у вибори президента США у 2016 році.

Дерипаска звинувачення на свою адресу відкидає. Він оскаржив запровадження обмежень у суді. У червні 2021 року Федеральний окружний суд округу Колумбія цей позов відхилив.

Дерипаска також перебуває під санкціями Австралії, Канади, Європейського союзу, Нової Зеландії та Великої Британії.

Читати також