Оновити військово-облікові дані онлайн – Міноборони повідомляє про запуск застосунку «Резерв+»

by host

Міністерство оборони запускає мобільний застосунок «Резерв+» для військовозобов’язаних, призовників та резервістів для оновлення облікових даних, йдеться на сайті оборонного відомства 17 травня.

У відомстві зауважують, що від завтра набуває чинності оновлений закон про мобілізацію. Він зобов’язує всіх військовозобов’язаних віком 18-60 років протягом 60 днів – до 16 липня включно, оновити свої облікові дані: мобільний телефон, фактичне місце проживання та e-mail (за наявності).

«Резерв+» надає можливість оперативного оновлення даних та доступу до інформації у реєстрі «Оберіг». Це зручний спосіб виконання обов’язкової процедури оновлення особистих даних», – йдеться у дописі.

Також у додатку з’явиться QR-код про статус військовозобовʼязаного, призовника або резервіста, кажуть військові.

У Міноборони зазначають, що застосунок буде доступний для завантаження на смартфонах через App Store та Google Play Market з 18 травня.

Крім того, оновити дані можна офлайн у Територіальних центрах комплектування або Центрах надання адміністративних послуг, які діють по всій країні, додали у міністерстві.

Раніше речник Міністерства оборони України Дмитро Лазуткін в ефірі Радіо Свобода (проєкт «Свобода.Ранок») розповів, що за допомогою електронного кабінета оновити дані можна буде дуже швидко.

«Я бачив уже цю версію, погортав її на телефоні. І там усе максимально просто. ІD-банкінг, і далі просто тебе ідентифікують, ти реєструєшся і все дуже швидко заповнюєш», – розповів Лазуткін.

Читайте також: «Право, а не обов’язок». Костенко пояснив, чому е-кабінет військовозобов’язаного не буде обов’язковим

Верховна Рада 11 квітня ухвалила закон про вдосконалення окремих питань мобілізації, військового обліку та проходження військової служби. Це рішення підтримали 283 народні депутати – переважно із владної партії «Слуга народу» та союзних їй фракцій і груп. Із остаточного варіанту документа зникло положення про умови демобілізації військових. 16 квітня закон підписав президент України Володимир Зеленський.

Документ, серед іншого, передбачає, що чоловіки у віці 18-60 років зобов’язані протягом 60 днів оновити свої облікові дані у військкоматі, центрі надання адмінпослуг (ЦНАП) або в електронному кабінеті військовозобов’язаного. Також військовозобов’язані на час дії воєнного стану повинні постійно мати при собі військово-обліковий документ та пред’являти їх на вимогу поліції чи працівників ТЦК.

Читати також