«Укренерго» запроваджує планові відключення світла в усіх регіонах України

by host

«Укренерго» запроваджує контрольовані аварійні відключення для промислових та побутових споживачів в усіх регіонах України, йдеться у повідомленні компанії у телеграмі.

Сьогодні, 15 травня, відключення можливі з 19:25 до 22:00, наголошують енергетики.

Завтра, 16 травня, обмеження діятимуть з 00:00 та впродовж доби по всій Україні для побутових та промислових споживачів.

«Будуть діяти планові обмеження – графіки погодинних відключень. Це допоможе зробити контрольовані відключення більш передбачуваними для споживачів, а роботу енергосистеми більш безпечною», – вказано у дописі.

Компанія наголошує, що вже передала ліміти споживання для кожного регіону. Отримати інформацію про те, як саме будуть діяти обмеження споживання у кожному регіоні, можна буде в кабінеті споживача і на офіційних сайтах обленерго.

«Укренерго» наголошує, що причиною такого рішення є збільшення споживання електроенергії під час похолодання.

«Потужностей українських електростанцій недостатньо через наслідки п’яти ракетно-дронових атак, здійснених Росією по українській енергосистемі з 22 березня», – пояснюють енергетики.

Ввечері 14 травня в усіх областях України 21:00 до 00:00 запровадили екстрені відключення світла. Вранці 15 травня через дефіцит електроенергії у всіх регіонах України знову були аварійні відключення, зокрема і для побутових споживачів.

Російські війська цієї весни неодноразово атакували об’єкти енергетичної інфраструктури в Україні. Зокрема, вночі і вранці 8 травня, за даними Міненерго, сили РФ атакували об’єкти генерації й передачі електроенергії у шести областях – Полтавській, Кіровоградській, Запорізькій, Львівській, Івано-Франківській, Вінницькій областях. Після цього через дефіцит електроенергії компанія «Укренерго» запровадила обмеження на енергопостачання для промисловості й бізнесу, але також попередили – не виключені вимкнення побутових споживачів.

Після хвилі масованих російських атак на об’єкти української енергетичної інфраструктури Міністерство енергетики України оцінило збитки для енергосистеми в понад мільярд доларів, розповів профільний міністр Герман Галущенко.

Читати також