У НОК оприлюднили рекомендації для українських атлетів щодо контакту зі спортсменами з РФ і Білорусі

by host

Національний олімпійський комітет України і Міністерство молоді й спорту України розробили рекомендації для українських атлетів щодо контактів із російськими і білоруськими спортсменами на Олімпійських іграх 2024 року в Парижі. Відповідний документ оприлюднили на сайті НОК 2 травня.

У НОК зазначили, що рекомендації розробили, щоб «уберегти українських атлетів від провокативних ситуацій і сприяти безпеці представників офіційної делегації національної збірної команди України».

Зокрема, українським спортсменам радять утримуватися від контактів із представниками країн-агресорів і в олімпійському містечку, і поза ним; у разі спроб провокацій інформувати керівництво делегації; не брати участі в спілкуванні в соцмережах, не поширювати й не реагувати на контент спортсменів із Росії й Білорусі, не публікувати спільні фото й відео; утримуватися від спільних фото і відео, якщо така потреба не пов’язана з дотриманням вимог змагань; утримуватися від участі у пресконференціях, інтерв’ю й інших рекламних заходах до і після змагань разом зі спортсменами з країн-агресорів.

У НОК заявили, що ці рекомендації стосуються контактів як із представниками Росії й Білорусі, так і з іншими особами, які підтримують політику цих країн і можуть бути використані з метою пропаганди.

У грудні 2023 року Міжнародний олімпійський комітет вирішив, що атлети з Росії та Білорусі, які виступають в індивідуальних видах спорту, зможуть виступити на іграх у Парижі у 2024 році в нейтральному статусі. Це означає, що такі спортсмени виступатимуть під олімпійським, а не національним прапором, а в разі їхньої перемоги не лунатиме гімн країни.

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба закликав усіх партнерів рішуче засудити рішення МОК щодо російських та білоруських спортсменів.

Олімпіада-2024 відбудеться в Парижі з 26 липня до 11 серпня. Паралімпіада стартує 28 серпня і завершиться 8 вересня.

Читати також