Понад 200 людей підозрюють у поширенні даних про роботу ППО та Сил оборони загалом – СБУ

by host

Від початку російського повномасштабного вторгнення Служба безпеки України повідомила про підозру понад 200 людей за поширення інформації про роботу протиповітряної оборони та інших видів військ. Про це пресслужба СБУ повідомила 29 червня.

«Фактично ці особи допомагали ворогу готувати, здійснювати та коригувати повітряні удари по нашій території, у тому числі з використанням крилатих ракет і дронів-камікадзе», – заявляють у відомстві.

Підозри оформлені за статтею про «несанкціоноване поширення інформації про направлення, переміщення зброї, Збройних Сил України чи інших військових формувань». Кваліфікація передбачає до 12 років ув’язнення.

Читайте також: У Херсоні СБУ викрила чиновника-колаборанта, який працював на РФ

Щодо 190 фігурантів справи передали до суду.

За висновками Служби, в більшості випадків підозрювані «цілеспрямовано передавали агресору інформацію про місця базування та переміщення підрозділів ЗСУ, Держприкордонслужби та Національної гвардії».

«Передусім ворога цікавили координати пунктів тимчасової дислокації, маршрутів руху та фортифікаційних споруд українських захисників. Також рашисти намагалися виявити вогневі позиції української артилерії та систем ППО», – йдеться в заяві.

Крім того, СБУ нагадує про підозри щодо людей, які поширювали інформацію про роботу протиповітряної оборони під час атаки на Київ в ніч проти 16 травня. Із чотирьох підозрюваних справи щодо двох передали обвинувальні акти до суду.

Читайте також: У Києві поліція виявила 9 людей, які оприлюднили відео роботи ППО, їх передали СБУ

«Служба безпеки вкотре наголошує на забороні знімати та оприлюднювати відео- і фотоматеріали про діяльність Сил оборони і наслідки російських обстрілів. Їхнє поширення (свідоме чи несвідоме) розцінюється як коригування ворожого вогню і є злочином, що карається відповідно до закону», – додає СБУ.

Правоохоронне відомство також закликає повідомляти про виявлені вуличні стріми, а власників вуличних камер – їх вимкнути.

У травні поліція повідомила про викриття ще дев’ятьох людей, які публікували в соцмережах відео роботи ППО в Києві.

Джерело

Читати також