Білий дім «не очікує серйозних проривів» у ході поточного наступу Росії на Харківському напрямку

by host

Вашингтон очікує, що Росія посилить наступ на Україну, сумнівається, що Москва досягне значних територіальних здобутків. Про це заявив речник Ради національної безпеки Джон Кірбі, спілкуючись із журналістами 10 травня.

Він вказав на те, що наступ Росії на Харківському напрямку був очікуваним, і США співпрацювали з Україною, щоб допомогти до нього підготуватися.

Читайте також: На Харківщині тривають бої проти спроб російських військ наступати – Генштаб

«Цілком можливо, що Росія матиме просування найближчими тижнями, але ми не очікуємо серйозних проривів, і з часом приплив допомоги США дозволить Україні протистояти цим атакам протягом 2024 року», – сказав Кірбі.

Представник Білого дому припустив, що Москва може посилити інтенсивність атак у цьому районі найближчими тижнями, щоб «створити буферну зону вздовж українського кордону».

Генеральний штаб Збройних сил повідомив увечері 10 травня, що російські війська намагаються наступати в Харківській області.

Перед цим президент Володимир Зеленський повідомив, що російські війська спробували «розширити операції проти України». За його словами, «наразі відбувається посилення сил на Харківському напрямку та на лінії кордону з РФ».

Читати також