На Луганщині немає жодної вцілілої лікарні – Ляшко

by host

У Луганській області немає жодної вцілілої лікарні: усі – пошкоджені. Про це в ефірі загальнонаціонального марафону повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко.

Водночас він зазначив, що медичну допомогу у цьому регіоні все одно можна отримати.

«У Луганській області продовжують працювати медичні працівники, продовжують надавати медичну допомогу. Ми займаємось певною евакуацією пацієнтів, але є люди, які не хочуть виїжджати і ми не можемо їх примусово вивозити. Тому лікарні працюють там, де не ведуться активні бойові дії. Там, де активні бойові дії, на жаль, цивільна медицина не може працювати: там працюють військові медики», – пояснив міністр.

Віктор Ляшко також додав, що внаслідок бойових дій в Україні знищено 22 лікарні (вони не підлягають відновленню) та пошкоджено понад 300 медичних закладів.

«308 пошкоджених лікарень. Рівень пошкодження у кожного різний: від вибитих шибок до зруйнованих стін та інших речей. Але ці лікарні можна відновити після проведення певної експертизи», – пояснив міністр.

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста, вражаючи житлові квартали, пологові будинки, лікарні, школи, дитсадки та церкви.

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

На початку квітня російські війська повністю залишили три області на півночі України – Київську, Чернігівську і Сумську.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури у Маріуполі, Харкові, Чернігові, Житомирі, Сєвєродонецьку, а також у Києві й інших українських містах і селах.

На початок квітня Україна і країни Заходу оцінювали втрати Росії у війні в межах 15-20 тисяч убитими. Кремль називає у десять разів меншу цифру, хоча речник Путіна визнав, що втрати «значні». У березні Україна заявила про 1300 загиблих захисників. Президент Зеленський сказав, що співвідношення втрат України і Росії у цій війні – «один до десяти».

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Станом на 10 квітня ООН підтвердила загибель 1793 людей та поранення 2439 цивільних внаслідок війни Росії проти Україні.

Джерело

Читати також