Президент звільнив очільника Департаменту кібербезпеки СБУ Вітюка

by host

Президент Володимир Зеленський звільнив начальника Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Іллю Вітюка – про це йдеться в указі, який сайт президента оприлюднив 1 травня.

«Звільнити Вітюка Іллю Анатолійовича з посади начальника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Служби безпеки України», – йдеться в документі, датованому 1 травня.

Зеленський, СБУ та сам Вітюк наразі публічно не коментували звільнення.

Голова Служби безпеки України Василь Малюк тимчасово відсторонив керівника Департаменту контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки Іллю Вітюка від роботи – про це повідомила пресслужба СБУ в коментарі агентству «Інтерфакс-Україна» 9 квітня.

Таке рішення пояснили перевіркою даних про спробу вручити журналісту «Слідство.Інфо» повістки після публікації матеріалу про Вітюка.

Читайте також: Інцидент із повісткою журналісту «Слідства.Інфо»: Сирський доручив провести перевірку

Перед цим проєкт «Слідство.Інфо» заявив, що працівник СБУ міг давати вказівки представникам Територіального центру комплектування і соцпідтримки щодо вручення повістки журналісту видання Євгену Шульгату. Проєкт пов’язує це з недавнім розслідуванням журналіста про майно сім’ї голови департаменту кібербезпеки СБУ Іллі Вітюка.

Офіс генерального прокурора відкрив кримінальне провадження щодо ймовірного зловживання службовими повноваженнями та перешкоджання професійній діяльності журналістів.

Об’єднання журналістів провідних українських медіа й експертів медійних організацій «Медіарух» закликало відкрити кримінальне провадження щодо співробітників СБУ і ТЦК через інцидент.

У СБУ в коментарі Радіо Свобода заявили, що вивчають інформацію, оприлюднену редакцією «Слідство.Інфо» 6 квітня.

Читати також