Генштаб попереджає про підготовку Росією «провокації» на Запорізькій атомній електростанції

by host

Російські військові можуть здійснити провокацію на окупованій Запорізькій атомній електростанції – про це повідомив Генеральний штаб Збройних сил 14 квітня, посилаючись на дані розвідки.

«Російські терористи готуються до проведення чергової провокації на Запорізькій атомній електростанції – ще однієї операції під фальшивим прапором», – йдеться в повідомленні.

Командування вказує на те, що протягом останніх тижнів Росія «кілька разів намагалась перекласти на Україну відповідальність за використання безпілотників для атак на обʼєкти ЗАЕС».

«Це свідомі російські дії, які продовжують російську ж практику шантажу нашої держави та усієї міжнародної спільноти ризиком катастрофи на ЗАЕС», – заявляє воно.

У штабі наголошують, що забезпечити безпеку станції може тільки її повернення під контроль України.

Читайте також: У Міненерго пояснили важливість переведення ЗАЕС у стан «холодного зупину»

З огляду на окупацію станції редакція Радіо Свобода не може незалежно перевірити ці дані.

Увечері 7 квітня Міжнародне агентство ООН з ядерної енергії (МАГАТЕ) повідомило, що атаки дронів завдали шкоди конструкціям одного з шести реакторів АЕС. Російська сторона стверджує, що ЗАЕС атакували українські дрони. У Головному управлінні розвідки Міноборони України заперечують причетність Києва до атаки на станцію.

Запорізька АЕС – найбільша атомна електростанція Європи.Російські війська окупували місто Енергодар і розташовану поблизу нього Запорізьку АЕС на початку березня 2022 року. У вересні 2023 року президент «Енергоатому» повідомив, що на станції залишаються працювати 822 українських атомників. Україна неодноразово звинувачувала російських окупантів у викраденнях і катуваннях персоналу станції.

Територія станції періодично зазнає обстрілів, в яких Україна і Росія звинувачують одна одну. Українська влада також заявляла, що російська армія використовувала ЗАЕС для зберігання військової техніки і дислокації своїх військовослужбовців.

Читати також