Уряд працює над обмеженням супутникової зйомки території України – Міноборони

by host

Міністерство оборони розглядає можливість обмежити космічну зйомку території України – про це відомство заявило 1 травня.

За повідомленням, представники Міноборони зустрілися зі співробітниками «єдиної супутникової компанії» у світі, яка забезпечує щодобову фотозйомку усієї території планети з роздільною здатністю 3-5 метрів. Назву компанії не розголошують із міркувань безпеки.

«Однією з цілей зустрічі було обговорення механізмів обмеження космічних зйомок території України в умовах воєнного стану. Також Міноборони планує продовження контракту з компанією задля замовлення актуальних знімків території України в цілях оборони та безпеки», – повідомляють в уряді.

Читайте також: Блінкен попередить Китай про «каральні заходи» через постачання військових технологій до Росії

Заступниця міністра оборони Катерина Черногоренко пояснює, що зображення супутникових компаній може замовляти Росія через підставні компанії.

«Тому ми вдячні партнерам за готовність підписати меморандум з нами і спільно реалізувати механізм щодо обмеження використання знімків нашої території. Ця співпраця має стати прикладом для інших супутникових компаній», – йдеться в її коментарі.

Черногоренко додає, що Міноборони наразі працює над міжнародними нормативно-правовими механізмами для протидії застосуванню космічної розвідки у війні проти України.

У квітні агентство Bloomberg повідомило, що ЄС розглядає, зокрема, можливість запровадити санкції проти компаній із Китаю та Гонконгу, які ймовірно надали Росії супутникові зображення та інші технології.

Читати також