З новим пакетом допомоги США Україна могла б перехопити ініціативу на фронті – Костенко

by host

Пакет допомоги, який мають розглянути в Палаті представників Конгресу США, міг би допомогти Україні вирівняти ситуацію на полі бою і навіть перехопити ініціативу. Таку думку в етері Радіо Свобода висловив секретар комітету секретар комітету з питань національної безпеки, оборони і розвідки Роман Костенко.

«Сподіваємося, що буде проголосований новий пакет наших партнерів – США. Ми бачимо там серйозний пакет, зокрема ATACMS. Я думаю, це нам взагалі надасть можливість не те що вирівнятися, а й перехопити ініціативу», – сказав Костенко в ефірі програми «Свобода Live».

За його словами, ситуація на фронті не є критичною. Перспектив програти війну він не бачить.

«Так, дійсно ворог на якихось напрямках перехопив ініціативу. Але не можна сказати, що є якийсь стратегічно критичний напрямок. Немає такої ситуації, як була у 2022 році. Питання навпаки вирівнюється. Надходить постачання з Європи. Я, як секретар комітету, бачу ті поставки, переді мною звітують, що, коли нам приходить. Так, були просадки, а зараз постачання збільшується», – зазначив Роман Костенко.

Раніше директор ЦРУ Вільям Бернс попередив американських законодавців, що Україна може програти війну проти Росії до кінця року в разі ненадання США військової підтримки Києву.

17 квітня республіканці в Палаті представників Конгресу США оприлюднили новий законопроєкт про пакет військової допомоги, який, серед іншого, передбачає надання Україні понад 60 мільярдів доларів. Також передбачається передача Україні ракет ATACMS, про які давно просить Київ.

Спікер Палати представників США Майк Джонсон повідомив, що у Конгресі ввечері 20 квітня відбудеться голосування щодо цього документу.

Президент України Володимир Зеленський цього місяця заявляв, що, якщо Конгрес США не схвалить військову допомогу для протистояння вторгненню Росії, Україна «програє війну».

Читати також