Камерон вважає, що Україна може завдавати ударів по території Росії британською зброєю

by host

Велика Британія планує надавати Україні близько 3 мільярдів фунтів стерлінгів (близько 3,74 мільярда доларів) військової допомоги щороку – про це заявив міністр закордонних справ країни Девід Камерон у інтерв’ю агентству Reuters, опублікованому увечері 2 травня.

За його словами, Лондон планує надавати таку допомогу «стільки, скільки буде необхідно».

«Ми щойно спустошили все, що могли, в тому, що стосується надання обладнання», – сказав він.

За словами Камерона, який перебуває в Києві, частина допомоги надходить під час його візиту.

Читайте також: У розвідці Британії назвали успішним український удар по аеродрому «Кущевська» в РФ

Як цитує Reuters, голова Форін Офісу вважає, що Україна має право використовувати зброю, надану Британією, аби завдавати ударів по цілях на території Росії, і рішення щодо цього має ухвалювати Київ:

«Україна має таке право. Так само, як Росія завдає удару всередині України, цілком зрозуміло, чому Україна відчуває потребу забезпечити свій захист».

Журналісти додають, що Камерон під час візиту до Києва зустрівся з президентом Володимиром Зеленським і міністром закордонних справ Дмитром Кулебою. Ані британський дипломат, ані українські політики не повідомляли про зустрічі публічно.

1 травня міністерка закордонних справ Латвії Байба Браже заявила, що Україна вже отримала західну зброю від деяких партнерів без обмежень щодо ударів по російській території.

Уряд Британії 23 квітня анонсував найбільший пакет військової допомоги Україні.

Тоді ж голова британського уряду Ріші Сунак оголосив про плани збільшити витрати на оборону до 2,5% ВВП на рік до 2030 року.

Читати також