Саакашвілі не вилітав до Грузії з аеропорту «Бориспіль» – джерело Радіо Свобода

by host

Третій президент Грузії, голова виконавчого комітету Національної ради реформ України Міхеїл Саакашвілі упродовж останніх днів не залишав територію України через міжнародний аеропорт «Бориспіль», повідомляє кореспондент Радіо Свобода з посиланням на власне джерело.

«З «Борисполя» Саакашвілі не вилітав», – повідомила поінформована особа в Державній прикордонній службі України на умовах анонімності.

Раніше в ДПСУ Радіо Свобода через офіційні канали намагалося отримати інформацію про перетин кордону Саакашвілі, але в службі відповіли, що не мають права коментувати перетин кордону фізичними особами.

Третій президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, а нині голова виконавчого комітету Національної ради реформ України наразі перебуває в грузинському Батумі, повідомила в коментарі Радіо Cвобода його речниця Дарина Чиж.

Раніше 1 жовтня у фейсбуці Міхеїл Саакашвілі оприлюднив відео, в якому повідомив, що прибув до грузинського портового міста Батумі, закликавши прийти на вибори, зробити свій вибір, щоб змінити владу в країні.

Прем’єр-міністр Грузії Іраклій Гарібашвілі днями заявив, що Міхеїла Саакашвілі заарештують, якщо він прибуде в країну. Голова грузинського уряду сказав, що «Саакашвілі заочно засуджений, і він заслуговує на в’язницю».

Експрезидент Грузії Міхеїл Саакашвілі, голова виконавчого комітету Національної ради реформ України, 27 вересня опублікував у фейсбуці фото електронного квитка, з якого випливав намір прибути в Грузію. Але йшлося тоді про вечір 2 жовтня – у день виборів до місцевих органів влади. Саакашвілі сказав, що вирішується доля його країни і він не зможе спостерігати осторонь.

Попри втрату грузинського громадянства після вступу в громадянство України в 2015 році, Саакашвілі продовжує брати активну участь у грузинській політиці, підтримуючи свою партію «Єдиний національний рух» на муніципальних виборах 2 жовтня.

У червні 2018 року в Грузії заочно засудили Саакашвілі до шести років позбавлення волі в справі про побиття колишнього опозиційного депутата Валерія Гелашвілі у 2005 році.

Джерело

Читати також