Фон дер Ляйєн передала Зеленському анкету щодо вступу до ЄС, він пообіцяв відповісти «за тиждень»

by host

Президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляйєн передала президенту України Володимиру Зеленському опитувальник для вступу в Європейський Союз. Це вона зробила на спільній пресконференції 8 квітня під час свого візиту очільників Євросоюзу до Києва.

Фон дер Ляйєн висловила думку, що місце Україні – «в європейській родині».

«У цій течці є дуже важливий етап вашого проходу до цієї родини. Тут підстава для наших дискусій найближчими тижнями… Ваша дорога до Європейського Союзу починається, впевнена, це коротка стежка. Я передам вам зараз цю теку, це такий опитувальник, тут питання, треба буде дати на них відповідь», – сказала вона.

Читайте також: Єврокомісія надасть висновок щодо членства України протягом кількох місяців – Зеленський

Президентка Єврокомісії припустила, що Україні знадобиться менше часу, ніж іншим країнам, для проходження цього етапу.

«Ми знаємо вас давно, останніми роками, тому це триватиме не роками, а тижнями, якщо ми спрацюємося, як то кажуть. Отже, дорогий Володимире, передаю вам урочисто цю важливу теку з анкетою на вступ до ЄС», – додала фон дер Ляйєн.

Зеленський, приймаючи теку, відповів: «Ми вам за тиждень на все відповімо, Урсуло».

На уточнювальне питання журналістів фон дер Ляйєн пояснила, що опитувальник є наступним кроком після того, як Рада Європейського Союзу просить Єврокомісію надати висновок щодо вступу країни до блоку. За її словами, анкета буде заповнюватися в перемовинах між Україною та Євросоюзом. З відповідей блок повинен мати уявлення про те, чи країна відповідає Копенгагенським критеріям щодо членства.

Читайте також: Опитування: серед українців зростає підтримка вступу до ЄС, до НАТО – зменшується

«Йдеться не про одне питання, яке визначає наш висновок, є дуже багато питань, на які треба відповісти, і ми хочемо працювати пліч-о-пліч, щоб змалювати картину країни і її шляху до Європи. Після цього комісія видає свій висновок, який насправді є рекомендацією для Ради ЄС, і потім Рада приймає рішення щодо наступних кроків», – сказала вона.

Лідери Європейського союзу 11 березня за підсумками Версальського саміту виступили із заявою, в якій запропонували Єврокомісії надати свої висновки щодо заявки України на членство в ЄС.

Джерело

Читати також