Міноборони повернули понад пів мільярда гривень безпідставно сплаченого ПДВ при закупівлі палива

by host

Офіс генпрокурора заявляє про повернення Міноборони понад пів мільярда гривень безпідставно сплаченого ПДВ при закупівлі паливно-мастильних матеріалів.

Як повідомляє у телеграмі пресслужба ОГП, суд задовольнив позов прокуратури та стягнув з ПАТ «Укртатнафта» на користь Міноборони 360,7 млн гривень – ці кошти були безпідставно сплачені як ПДВ під час закупівлі паливно-мастильних матеріалів для забезпечення Збройних Сил України.

За даними Офісу генпрокурора, наразі підприємство вже перерахувало Міноборони 40,9 млн грн та подало до суду клопотання про розстрочення виконання рішення суду до кінця 2024 року.

Також в ОГП повідомляють, що у справі за позовом ПАТ «Укрнафта» до Міноборони про зобов’язання підписати та передати додаткові угоди підприємство відмовилось від позову та повернуло оборонному відомству 491,8 млн грн безпідставно сплаченого ПДВ під час закупівлі паливно-мастильних матеріалів.

Загалом, за даними ОГП, протягом 2023-2024 років спеціалізовані прокуратури на захист інтересів держави пред’явили 115 позовів про визнання недійсними договорів про постачання паливо-мастильних матеріалів на загальну суму 1,44 млрд гривень. Позови стосувалися включення до договірних цін умов про сплату ПДВ та стягнення безпідставно сплачених як ПДВ коштів, а також інфляційних втрат і 3% річних. 70 позовів на 685,8 млн грн вже задоволено, додають в Офісі генпрокурора.

Читати також