у ДБР повідомили про викриття схеми

by host

Державне бюро розслідувань у взаємодії з Національною поліцією затримали фактичного власника ТОВ «Краснолиманське», що входить до групи компаній ТОВ «Укрдонінвест». Чоловіка, імені якого не називають, підозрюють у діяльності, що завдала державі шкоди на понад 2 мільярди гривень на махінаціях у вугільній сфері. Про цей повідомляє пресслужба ДБР.

«За оперативною інформацією, український мільярдер забрав у власність активи сина біглого експрезидента Олександра Януковича та отримав фактичний контроль над багатьма державними шахтами та збагачувальними фабриками східних регіонів», – йдеться у повідомленні.

Слідчі підозрюють затриманого у діяльності, яка доводила до банкрутства державне підприємство «Краснолиманське». Установа отримувала відшкодування з бюджету, зокрема через застосування «нульової» ставки ПДВ, при цьому держпідприємство штучно накопичувало борг перед державою, пояснюють у ДБР.

«У межах розробленого протиправного механізму, керівництво держпідприємства не вживало жодних дій з відшкодування комерсантами отриманих «пільг», натомість нарощувало заборгованість перед бюджетом, зокрема й через штрафні санкції та пеню. Тим часом воно сплачувало всі відповідні платежі власнику підконтрольних бізнесмену комерційних структур. Гроші на мільярди гривень надалі відмивались через купівлю-продаж рухомого та нерухомого майна», – розповіли слідчі.

У Нацполіції додали, що станом на зараз заборгованість за послуги з видобутку вугілля сягають понад 2,2 мільярда гривень, 147 мільйонів гривень – по заробітній платі працівникам шахти, штатна чисельність якої налічує майже 1700 осіб, а також 1,1 мільярда гривень за електроенергію. Також сума несплачених товариством податків до державного бюджету становить 1,1 мільярда гривень.

Правоохоронці повідомили про підозру бенефіціарному власникові ТОВ «Краснолиманське», управителю фінансами бізнесмена, директору і головному бухгалтеру ТОВ «Краснолиманське».

Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі до 13 років позбавлення волі.

ТОВ «Краснолиманське» засновано 2003 року і спеціалізується на видобутку вугілля в шахті «Краснолиманська», яка розташована в Покровському районі Донецької області.

Читати також