виселяти переселенців зі шкіл, які почнуть працювати у вересні, заборонено

by host

Міністерка з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук повідомила про заборону виселяти переселенців зі шкіл, які почнуть працювати у вересні.

«Що я хочу сказати і вкотре звертаюся до керівників таких закладів, керівників населених пунктів, де є такі заклади, де переселенці займають, до прикладу, школи, дитсадочки державної, комунальної власності – повна заборона виселяти. Ми можемо лише перемістити переселенців у прийнятні умови, які будуть не гіршими. Виселення заборонено… ВПО, які проживають у школах, що працюватимуть офлайн, мають можливість переїхати до гуртожитків, які доукомплектовані іншими ВПО і з них виселяти не будуть. Зараз такі плани ОВА подають нам. Ми в кожному випадку перевіряємо, контролюємо ці процеси», – сказала вона в ефірі національного телемарафону.

Міністерка зауважила, що нині 3,4 млн українців зареєстровані як внутрішньо переміщені особи, однак міжнародна організація з міграції каже про 6,2 млн людей – враховуючи зареєстрованих як ВПО з 2014 року (це приблизно 14% всього населення України).

Масштабна війна Росії проти України

24 лютого 2022 року Росія атакувала Україну на землі і в повітрі по всій довжині спільного кордону. Для вторгнення на Київщину із наміром захопити столицю була використана територія Білорусі. На півдні російська армія, зокрема, окупувала частину Запорізької та Херсонської областей, а на півночі – райони Сумщини та Чернігівщини.

Повномасштабне вторгнення президент РФ Володимир Путін називає «спеціальною операцією». Спочатку її метою визначали «демілітаризацію і денацифікацією», згодом – «захист Донбасу».

Російська влада заявляє, що армія не атакує цивільні об’єкти. При цьому російська авіація, ракетні війська, флот і артилерія щодня обстрілюють українські міста. Руйнуванням піддаються житлові будинки та об’єкти цивільної інфраструктури по всій території України.

На середину липня Україна оцінювала втрати Росії у війні в більш ніж 38 тисяч особового складу. Кремль не озвучує дані щодо загиблих під час вторгнення, але визнає, що втрати «значні». Наприкінці червня президент Зеленський оцінив співвідношення втрат України і Росії як один до п’яти.

Не подолавши опір ЗСУ, вцілілі російські підрозділи на початку квітня вийшли з території Київської, Чернігівської і Сумської областей.

Після звільнення Київщини від російських військ у містах Буча, Ірпінь, Гостомель та селах області виявили факти масових убивств, катувань та зґвалтувань цивільних, зокрема дітей. Українська влада заявила, що Росія чинить геноцид. Країни Заходу беруть участь у підтвердженні фактів масових убивств. РФ відкидає звинувачення у воєнних злочинах, а вбивства у Бучі називає «постановкою».

Пізніше факти катувань та убивств українських громадян почали відкриватися чи не у всіх населених пунктах, які були під російською окупацією.

Управління Верховного комісара ООН із прав людини станом на 24:00 26 червня змогло підтвердити 4731 випадок загибелі, 5900 – поранення цивільних людей в Україні через повномасштабну війну, розпочату Росією. При цьому в організації наголошують, що реальні цифри – значно вищі.

Джерело

Читати також