у Запоріжжі суд залишив на свободі ексочільника головного управління МВС регіону

by host

12 липня Жовтневий районний суд Запоріжжя ухвалив залишити на свободі під особисте зобов’язання колишнього керівника управління Міністерства внутрішніх справ у Запорізькій області Володимира Сербу. Його обвинувачують в організації розгону місцевого Майдану 26 січня 2014 року.

Під час судового засідання прокуратура клопотала взяти Сербу під варту. Своє звернення прокурори у справі пояснили тим, що 5 липня Серба не з’явився до суду на оголошення повного тексту ухвали щодо обраного йому 1 липня запобіжного заходу.

Читайте також: Справу про вбивство журналіста Сергієнка передадуть до Києва – адвокат Закревська

Також 8 липня було перенесено судове засідання через клопотання Серби вести його у форматі відеоконференції у зв’язку з його станом здоров’я. Втім, на той момент, за словами прокурорів, обвинувачений не подав документи, які б засвідчували таку необхідність. Обвинувачений та його адвокат клопотання прокуратури щодо перегляду запобіжного заходу заперечували.

Сам Серба 12 липня брав участь у судовому засіданні у форматі відеоконференції з Дружківського районного суду Донецької області.

Під час суду один з прокурорів у справі оголосив повний текст обвинувачуваного акту. Також суд заслухав свідчення самого Серби. Останній будь-яку свою провину заперечував.

Наступні засідання у справі призначені на 1, 20 та 27 вересня.

Раніше, 1 липня Серба з’явився на засідання Жовтневого районного суду Запоріжжя. Йому було обрано запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання перебувати за місцем проживання його сестри у Дружківці Донецької області. До цього справа щодо ексочільника головного управління МВС в Запорізькій області слухалася заочно через те, що він перебував у розшуку.

26 січня 2014 року силовики затримали близько 50 учасників Євромайдану в Запоріжжі, понад сотня людей зазнала травм.

Читайте також: Справи Майдану: екскомандира «Беркуту» заочно засудили до 4 років тюрми за розгін протесту в Черкасах

17 липня 2015 року Кіровський райсуд тодішнього Кіровограда (тепер Кропивницький) визнав колишнього голову Запорізької облради Віктора Межейка винним у справі щодо розгону запорізького Євромайдану, йому призначили покарання у вигляді п’яти років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном у три роки і позбавлення права обіймати певні посади строком на три роки.

Інший фігурант цієї справи, голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, був знайдений мертвим у власному будинку 12 березня 2014 року.

Джерело

Читати також