суд відмовив у відводі прокурора Бозовуляка

by host

Суддя Шевченківського райсуду Києва Володимир Бугіль вдруге відмовив у клопотанні захисту громадського активіста Сергія Стерненка щодо відводу прокурора Миколи Бозовуляка. Відповідне рішення Бугіль зачитав після перерви на судовому засіданні.

«У відводі упередженого прокурора Бозовуляка суддя Бугіль знову відмовив», – написав про це сам Стерненко.

Відводу Бозовуляка адвокати громадського активіста вимагали через те, що під час засідання 12 червня він розголосив відомості про заходи безпеки, які вживають правоохоронні органи щодо Стерненка.

Також у п’ятницю захист вже вимагав відводу прокурора, наполягаючи на його упередженості. Тоді Бугіль також відмовився задовольнити це клопотання, як і клопотання про власний відвід.

Вранці 15 червня суд продовжив засідання з обрання запобіжного заходу Сергію Стерненку. Слідство підозрює його в умисному вбивстві та незаконному носінні холодної зброї.

Справа Сергія Стерненка

Сергій Стерненко – громадський активіст та колишній очільник осередку «Правого сектору» в Одесі. Зокрема, брав участь у протестах проти забудови Літнього театру Одеси, після яких його затримували.

У 2018 році на Стерненка скоїли три напади, під час останнього з них він смертельно поранив одного з нападників Івана Кузнецова. Другий учасник нападу Андрій Ісайкул згодом втік з України. Активіст стверджує, що діяв у рамках законного самозахисту. В замовленні нападів він звинувачує мера Одеси Геннадія Труханова, який справу не коментує. Стерненко також заявляв про тиск на слідство з боку міністра внутрішніх справ Арсена Авакова та генеральної прокурорки Ірини Венедіктової.

У березні Офіс генерального прокурора повідомив, що Венедіктова та Аваков обговорювали «вбивство Кузнецова», хоча ця справа є підслідною СБУ. У квітні Венедіктова заявляла, що підозра у справі Стерненка «буде в будь-якому разі».

У «вбивстві» Стерненка звинувачують, зокрема, політики часів Віктора Януковича Андрій Портнов та Олена Лукаш, народні депутати від «Опозиційної платформи – За життя» Ілля Кива та Вадим Рабінович, від «Слуги народу» – Максим Бужанський та Олександр Дубінський. Натомість на захист активіста висловлювалися колишня голова МОЗ України Уляна Супрун, члени ініціативи «Хто замовив Катю Гандзюк?», парламентарі від партії «Голос».

11 червня 2020 року Служба безпеки України оголосила Сергію Стерненку підозру в умисному вбивстві.

Українська гельсінська спілка з прав людини вважає переслідування активіста політично вмотивованим.

Джерело

Читати також