Очільнику «вагнерівців» повідомили про підозру в посяганні на цілісність України – ОГП

by host

Керівнику російської приватної військової компанії «Вагнера» повідомили про підозру в посяганні на територіальну цілісність і недоторканість України, а також у пособництві веденню агресивної війни під процесуальним керівництвом Офісу Генерального прокурора. Про це відомства повідомило 23 грудня.

«Перебуваючи на тимчасово окупованій території Донецької і Луганської областей, керівник ПВК «Вагнер» у період з липня 2014 року по березень 2015 року, діючи за попередньою змовою з високопосадовцями Збройних Сил Російської Федерації та під їхнім контролем, здійснював командування підпорядкованими йому підрозділами бойовиків та координував їхні дії», – йдеться в заяві.

За даними слідства, співробітники приватної військової компанії спільно з російськими регулярними військами вели бойові дії проти Збройних сил України.

«У січні-лютому 2014 року його (очільника ПВК – ред.) підрозділи вели інтенсивні бойові дії проти підрозділів сил АТО на Дебальцевському напрямку. Під час боїв керівник ПВК «Вагнер» безпосередньо підпорядковувався командувачу 2 армійського корпусу генерал-лейтенанту ЗС РФ», – додають у Офісі.

Читайте також: Екскерівник військової розвідки Бурба розповів про те, що йому загрожує і як зірвалася операція із «вагнерівцями»

Зараз правоохоронці «вирішують питання» щодо оголошення підозрюваного в розшук.

Ім’я підозрюваного не називають. Очільником ПВК «Вагнера» вважають Дмитра Уткіна.

Рада Європейського союзу 13 грудня офіційно затвердила санкції проти так званої «приватної військової компанії Вагнера» та пов’язаних із нею юридичних осіб.Джерело

Читати також