Корабель із 30 тисячами тонн пшениці прибув до Ємена в рамках ініціативи Grain from Ukraine – ОП

by host

До Ємену прибув гуманітарний вантаж зерна з України в рамках ініціативи Grain from Ukraine, повідомив Офіс президента 18 квітня.

За повідомленням, корабель Negmar Cicek із 30 тисячами тонн пшениці дістався порту Саліф у Ємені – країні, де триває одна з найбільших гуманітарних криз у світі.

«Загалом це шоста партія зерна в межах ініціативи Grain from Ukraine, започаткованої з метою подолання глобальної продовольчої кризи, зокрема в країнах, що найбільше потерпають від голоду», – йдеться в повідомленні.

Партію відправили за підтримки Всесвітньої продовольчої програми ООН (WFP), а також за фінансової допомоги урядів США, Франції та Іспанії.

Читайте також: Як Grain from Ukraine впливає на продовольчу безпеку світу та підтримує економіку України

За даними адміністрації президента, 30 тисяч тонн зерна вистачить, щоб прогодувати близько 1,7 мільйона жителів Ємена протягом місяця. Раніше гуманітарні вантажі відправляли до Ефіопії, Сомалі та Кенії.

«Представники України та Єменської Республіки узгодили подальші спільні зусилля щодо забезпечення продовольчої безпеки в регіоні. Було відзначено, що Українська держава й далі підтримуватиме єменський народ попри війну та намагання Росії заблокувати експорт українського продовольства», – додає пресслужба ОП.

Загалом від початку ініціативи Grain from Ukraine Україна надала країнам з найскладнішою харчовою ситуацією 170 тисяч тонн пшениці, додає Офіс. При цьому ініціативу підтримали понад 30 країн і організацій, зібравши на неї більше ніж 200 мільйонів доларів.

Читайте також: В уряді розповіли, яку частку експорту зерна втрачає Україна через заборону трьох країн ЄС

Російське повномасштабне вторгнення в лютому минулого року призвело до того, що українські чорноморські порти були заблоковані військовими кораблями Москви. У липні 2022 року представники України та Росії підписали з ООН і Туреччиною окремі дзеркальні угоди. Так звана «зернова угода» уможливила безпечний експорт поставок продовольства. 18 березня «зернову угоду» продовжили ще на 120 днів.

Джерело

Читати також