Бойовики в останній день року обстріляли район Травневого – штаб ООС

by host

Російські гібридні війська один раз порушили режим припинення вогню протягом дня 31 грудня, повідомляє штаб Операції Об’єднаних сил.

«На Донеччині, неподалік Травневого противник відкривав вогонь з автоматичних станкових гранатометів», – йдеться в зведенні.

Внаслідок обстрілу ніхто з українських військових, за даними штабу, не постраждав.

Незаконні збройні угруповання не робили заяв про перебіг бойових дій протягом дня.

Збройний конфлікт на Донбасі триває від 2014 року після російської окупації Криму. Україна і Захід звинувачують Росію у збройній підтримці бойовиків. Кремль відкидає ці звинувачення і заявляє, що на Донбасі можуть перебувати хіба що російські «добровольці».

Із 00:01 27 липня 2020 року на Донбасі набрала чинності чергова домовленість про «повне та всеосяжне припинення вогню», яка формально чинна й далі, попри численні порушення її російськими гібридними силами.

Читайте також: Росія анонсувала створення нових військових полігонів, зокрема в Криму

За останніми даними Збройних сил, від 14 квітня 2014 року станом на 17 жовтня 2021 року на території Донецької та Луганської областей загинули 2 719 військових, отримали поранення чи ушкодження 10 368 військовослужбовців ЗСУ.

За даними Управління верховного комісара ООН із прав людини, станом на липень 2021 року загальна кількість загиблих внаслідок бойових дій на Донбасі становила понад 13 тисяч: щонайменше 3 3901 цивільних осіб, приблизно 4 200 українських військових та близько 5 800 членів незаконних збройних угруповань.



Джерело

Читати також