Зеленський провів переговори з президентом Франції та канцлером Німеччини

by host

На полях саміту «Східного партнерства» президент України Володимир Зеленський провів зустрічі з президентом Франції Емманюелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом, повідомляє Офіс президента.

Із Макроном, як йдеться в повідомленні ОПУ, сторони «скоординували позиції щодо реалізації євроатлантичних прагнень України».

«Лідери обговорили актуальні питання українсько-французької співпраці, зокрема реалізацію важливих міжурядових домовленостей щодо спільних економічних проєктів», – йдеться в повідомленні.

На зустрічі з канцлером Німеччини Володимир Зеленський привітав Олафа Шольца з обранням на посаду і «висловив сподівання, що новий німецький уряд підтримуватиме європейську та євроатлантичну перспективу України».

«Розраховуємо на підтримку німецької сторони в питанні збереження транзиту газу територією України після 2024 року», – сказав Зеленський і запросив канцлера Німеччини здійснити візит в Україну.

Раніше сьогодні Володимир Зеленський вже зустрівся в Брюсселі із прем’єр-міністром Словенії Янезом Яншею та лідерами держав з «Асоційованого тріо», куди, крім України, вхлдять Грузія і Молдова – захід відбувся з ініціативи президента Литви Гітанаса Наусєди.

Сьогодні в Брюсселі проходить шостий саміт «Східного партнерства». Ця зовнішньополітична ініціатива ЄС поширюється на шість східноєвропейських країн – Україну, Азербайджан, Вірменію, Грузію, Молдову та Білорусь. Як повідомив кореспондент Радіо Свобода, сьогодні на полях саміту крісло представника Білорусі залишилось порожнім. Раніше Мінськ заявив про намір припинити участь у програмі «Східного партнерства» у відповідь на санкції.Джерело

Читати також