Єврокомісія схвалила український план Ukraine Facility на 50 мільярдів євро допомоги

by host

Сьогодні Європейська комісія ухвалила пропозицію щодо імплементаційного рішення Ради ЄС, яке позитивно оцінює план Ukraine Facility, комплексну стратегію реформ та інвестицій до України на наступні чотири роки, повідомили 15 квітня на сайті Єврокомісії.

«Фінансування в рамках Фонду допоможе Україні підтримувати роботу адміністрації, виплачувати зарплати та пенсії, надавати основні державні послуги, а також підтримувати відновлення та реконструкцію, поки вона продовжує захищати себе від російської агресії», – вказано у повідомленні.

Зазначено, що фінансова допомога буде надаватися за умови, якщо Україна продовжуватиме підтримувати та впроваджувати ефективні демократичні механізми.

«Українська стратегія реформ та інвестицій пропонує міцну основу для відновлення більш сучасної та процвітаючої України на її шляху до ЄС… Сьогоднішньою пропозицією ми ще раз демонструємо, що Європа буде з Україною стільки, скільки буде потрібно, і що ми готові надати необхідну фінансову підтримку», – сказала президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн.

Читайте також: Рада ЄС погодила виділення додаткових 5 мільярдів євро на військову підтримку України

Раніше, 20 березня, прем’єр-міністр України Денис Шмигаль передав затверджений урядом план для Ukraine Facility президентці Європейської комісії Урсулі фон дер Ляєн для подальшого розгляду.

Український план визначає 69 реформ та 10 інвестицій, розбитих на 146 якісних та кількісних індикаторів. Реформи, запропоновані в рамках українського плану, охоплюють 15 сфер, включаючи енергетику, сільське господарство, транспорт, «зелений» та цифровий перехід, людський капітал, а також державні підприємства, бізнес-середовище, державні фінанси та децентралізацію.

Рада Європейського cоюзу схвалила започаткування інструменту Ukraine Facility загальним обсягом 50 мільярдів євро на 2024–2027 роки в лютому. Ці кошти буде спрямовано на підтримання життєдіяльності, відновлення української держави та проведення реформ на шляху до членства в Європейському союзі.

Читати також