Туск закликав польських фермерів відмовитися від блокування кордону з Україною

by host

Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав польських фермерів припинити блокування кордону з Україною на знак протесту – про це він заявив 18 квітня, повідомляють польські медіа.

Після саміту Європейської ради в Брюсселі Туск вказав на складне становище, в якому опинилася Україна після останніх російських атак, і закликав «всіх без винятку в Польщі не робити нічого, що може зашкодити Україні».

Туск наголосив, що польська влада не може допустити блокування переходів, незалежно від причин протестів:

«Ми не можемо жодним чином завдати шкоди Україні в ситуації, коли вирішується доля війни».

Він додав, що уряд може бути змушений ухвалити рішення для захисту польського кордону і прикордонні переходи.

Читайте також: СБУ: у Польщі затримали чоловіка, якого підозрюють у допомозі РФ готувати замах на Зеленського

«Я не думаю, що хтось порядний у Польщі хоче сьогодні послабити Україну, тому поки я розраховую на розсудливість і відмову від такої форми протесту», – сказав Туск.

Водночас голова уряду висловив думку, що «прямі заходи примусу» не знадобляться.

«Поки що селяни не зазнавали жодного поганого ставлення з боку поліції чи державних служб. Я хотів би, щоб так було й надалі», – запевнив прем’єр.

Він також запевнив, що його уряд готовий надалі підтримувати тих, хто не з власної вини зазнав збитків від війни між Росією та Україною.

Уранці 18 квітня польські фермери знову заблокували пункти пропуску «Корчова – Краковець» та «Медика – Шегині». Про це Радіо Свобода повідомив один із організаторів протесту, лідер осередку аграріїв «Підкарпатське ошукане село» Роман Кондрув.

За словами організатора, фермери домагаються зустрічі з премʼєр-міністром Дональдом Туском, щоб почути конкретику: що саме робить уряд для розвʼязання проблем аграріїв.

Читати також