Німеччина готова використовувати доходи від заморожених російських активів – ЗМІ

by host

Німеччина відкрита для використання доходів від заморожених російських активів для допомоги Україні у військових діях, повідомляє Reuters з посиланням на джерела в Міністерстві фінансів.

«Якщо існує юридично життєздатний механізм, який дозволить нам ще краще використовувати ці фінансові потоки від заморожених активів у майбутньому, то ми, безумовно, готові це зробити», – заявило одне з джерел.

Однак уряд Німеччини стримано ставиться до планів США також використовувати заморожені російські активи для України.

«Наша позиція залишається незмінною: йдеться про доходи від заморожених активів, не про самі активи», – заявив у середу в Берліні речник уряду Штеффен Гебештрайт.

Представник Міністерства фінансів також заявив, що доходи будуть використані.

«Однак, існування активів російського центрального банку залишається незмінним. Це означає, що фундаментальні принципи міжнародного права, такі як державний імунітет, зберігаються», – зазначив він.

Раніше високопоставлений чиновник Мінфіну США заявив, що міністерка фінансів США Джанет Єллен буде наполягати на тому, щоб міністри фінансів країн G7 погодилися з планом використання процентних доходів від заморожених російських активів для швидкого надання грошей Україні.

На зустрічі глав Мінфінів країн G7 в Італії цього тижня буде спроба знайти спільну мову щодо використання доходів від заморожених російських активів, заявили чиновники.

Міністри фінансів і голови центральних банків із країн «Групи семи» – Сполучених Штатів, Японії, Німеччини, Франції, Великобританії, Італії та Канади – зберуться в італійському місті Стреза в п’ятницю та суботу. За словами джерел, на зустрічі буде присутній український міністр фінансів.

Учасники переговорів G7 вже кілька тижнів обговорюють, як найкраще використати російські фінансові активи на суму близько 300 мільярдів доларів, такі як основні валюти та державні облігації, які були заморожені незабаром після вторгнення РФ в Україну в лютому 2022 року.

Читати також