Німеччина блокує новий пакет санкції Євросоюзу проти Росії

by host

Німеччина продовжує блокувати домовленості щодо нового пакету санкцій Євросоюзу проти Росії – про це 14 червня повідомив кореспондент Радіо Свобода Рікард Йозвяк.

«Сьогодні мала бути угода (щодо санкцій – ред.), але Німеччина все ще не готова дати зелене світло. Переговори продовжаться наступного тижня», – повідомив він.

12 червня Йозвяк повідомляв, що члени Євросоюзу не дійшли згоду щодо чергового пакета санкцій проти Росії і спробують ще раз у п’ятницю.

Він зазначив, що «несподівано, Німеччина, а не Угорщина, є наразі найбільшою перешкодою».

Віцепрезидент Єврокомісії Валдіс Домбровскіс у квітні повідомив, що Євросоюз готує 14-й пакет санкцій проти Росії.

Останній – 13-й – пакет санкцій Рада ЄС схвалила у лютому напередодні річниці повномасштабного вторгненя РФ. Він передбачав обмеження проти 106 людей та 88 юридичних осіб, «відповідальних за підрив чи загрозу територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України».

Читайте також: «Маємо показати Росії, що не будемо з цим миритися» – Ліпавський про загрози для ЄС

Пріоритетними для цих санкцій були військова та оборонна галузі Росії та причетні до постачання туди ракет від КНДР, а також відповідальні за депортацію та військове «перевиховання» українських дітей.

Президент України Володимир Зеленський заявляв, що у ракетах, якими Росія 21 березня атакувала Київ, було щонайменше півтори тисячі іноземних компонентів.

Наприкінці минулого року українське Національне агентство з питань запобігання корупції повідомило, що запускає першу в світі відкриту базу даних іноземних компонентів, які використовуються в зброї Росії й Ірану.

Читати також