«не Україна повинна виводити війська, а Росія»

by host

Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ відреагував на заяву президента РФ Володимира Путіна про умови припинення вогню, зазначивши, що «це не мирна пропозиція, а пропозиція більшої агресії».

«Не Україна повинна виводити війська з української території. Це Росія повинна вивести свої війська з окупованої української землі. І ця пропозиція фактично означає, що Росія повинна мати право окупувати ще більше української землі або чотири області, які, як вони стверджують, не є українськими», – сказав він на брифінгу за підсумками зустрічі міністрів оборони країн НАТО.

Столтенберґ констатував, що заява Путіна не є пропозицією, зробленою з добрими намірами.

«Це пропозиція, яка фактично означає, що Росія повинна досягти своїх цілей у військових іграх, очікуючи, що Україна відмовиться від значно більшої території, ніж Росія змогла окупувати до цього часу. Отже, це не мирна пропозиція. Це пропозиція більшої агресії, більшої окупації. І вона демонструє, що метою Росії є контроль над Україною, і це було метою Росії з самого початку цієї війни», – додав генсек НАТО.

14 червня президент Росії Володимир Путін заявив, що Москва припинить вогонь і буде готова розпочати мирні переговори, коли Україна повністю виведе війська з Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей і заявить про відмову вступити до НАТО. Також, за його словами, Захід має скасувати санкції проти Москви.

У МЗС України заявили, що «всі озвучені Путіним ультиматуми вже багато разів лунали з Москви і спрямовані на те, щоби ввести в оману міжнародну спільноту». Українські дипломати зауважили, що показовим є час проголошення заяви Путіна, адже, «закидаючи такі сигнали в інформаційний простір напередодні Саміту миру в Швейцарії, Путін переслідує тільки одну мету: завадити участі лідерів і країн в цьому саміті».

Заява Путіна пролунала напередодні українського Саміту миру в Швейцарії, у якому братимуть участь 90 держав і організацій.

Конференція направлена на залучення підтримки «формули миру» президента України Володимира Зеленського. Повідомлялося, що на саміті розглянуть три її пункти, а саме – ядерна безпека, продовольча безпека і гуманітарний напрямок.

Читайте також: На Саміті миру розглянуть три пункти української формули миру – Зеленський

Москва, яку не запросили на цю конференцію, заявляла, що переговори про мир в Україні не матимуть сенсу без участі Росії. Речниця МЗС РФ Марія Захарова сказала, що будь-які дії щодо України, які «ігнорують позицію Росії», «відірвані від реальності».

Читати також