«Гусь за Білорусь». Українські й білоруські активісти провели флешмоб біля посольства Білорусі в Києві

by host

Українські правозахисники й білоруські активісти, які були змушені виїхати в Україну через переслідування в Білорусі, провели акцію солідарності біля білоруського посольства в Києві.

Вони вимагали припинення порушень прав людини в Білорусі та водночас звернули увагу українського суспільства на посилення тиску й репресій проти білоруського громадянського сектору і незалежних ЗМІ. Організували акцію «Центр громадянських свобод» і представники білоруської громадськості.

Як повідомляє кореспондент Радіо Свобода, в акції взяли участь близько 20 людей, вони тримали плакати і фігури гусей, акція пройшла мирно.

Символом цієї акції правозахисники обрали гусака, оскільки, на їхню думку, ґелґотання цього птаха нагадує назву міста Гаага, де розташований Міжнародний кримінальний суд. Активісти висловили переконаність у тому, що дії нинішнього режиму Олександра Лукашенка будуть предметом його розгляду.

Протестувальники повторили свої вимоги, які вони раніше направляли президенту Володимиру Зеленському, керівнику Офісу президента Андрію Єрмаку, спікеру парламенту Дмитрові Разумкову, секретарю Ради національної безпеки і оборони Олексію Данілову та міністру закордонних справ Дмитру Кулебі.

Зокрема, правозахисники вимагають припинити дипломатичні відносини з «представниками нелегітимного та антидемократичного режиму Лукашенка, публічно підтримати громадянське суспільство Білорусі, заборонити економічну співпрацю з білоруськими державними підприємствами, ввести суворі санкції проти всіх функціонерів режиму Лукашенка і афілійованих із ним бізнес-структур».

Учасники акції також вимагали припинити співпрацю з правоохоронними органами та структурами безпеки Білорусі, на підставі яких Україна видає білоруських громадян.

За даними правозахисників, з початку 2021 року Україна видала Білорусі 16 громадян.

Джерело

Читати також