У Києві підписано угоду про старт III фази програми «U-LEAD з Європою», яка передбачає виділення 62 мільйонів євро на зміцнення місцевого самоврядування та підтримку реформ у громадах. Це фінансування надійде від Європейського Союзу та його держав-членів, зокрема Німеччини, Данії, Франції, Польщі та Словенії, у співпраці з українським урядом.
Про це розповідає Погляд
Основні цілі та напрями програми
Третя фаза програми з бюджетом у 62 мільйони євро триватиме до кінця 2027 року, з яких 40 мільйонів євро надає ЄС, 18 мільйонів — Німеччина, а 4 мільйони — Данія. Програма орієнтована на підсилення місцевого самоврядування та забезпечення стійкого відновлення на місцевому та регіональному рівнях.
«Ми підтримуємо децентралізацію політично, практично, а також фінансово. Я захоплююся тим, як процес децентралізації триває навіть у воєнний час», — зазначила Катаріна Матернова, посолка Європейського Союзу в Україні. Вона підкреслила важливість децентралізації, яка є ключовим елементом євроінтеграційного курсу України.
Важливість реформи для місцевих громад
Олексій Кулеба, віцепремʼєр з відновлення України, підтвердив, що реформа децентралізації стала важливим чинником під час повномасштабного вторгнення. Він зазначив, що на місцях були самостійні лідери, які приймали критично важливі рішення, що допомагали центральній владі у важкі часи.
«Саме реформа децентралізації на початку повномасштабного вторгнення зіграла величезну роль, тому що в нас на місцях були самостійні лідери, які приймали самостійні рішення», — Олексій Кулеба.
Фаза III програми «U-LEAD з Європою» зосередиться на трьох основних напрямах: посилення місцевого самоврядування, розвиток потенціалу через регіональні офіси та надання експертизи з питань відновлення. Директор програми, Бастіан Файгель, запевнив, що програма продовжить підтримувати Україну та громади на шляху до відновлення та вступу до ЄС.
З моменту початку децентралізації в Україні у 2014 році, програма «U-LEAD з Європою» сприяє впровадженню прозорого та відповідального врядування, орієнтованого на потреби населення. Реформа надала громадам більше повноважень, що сприяло покращенню якості життя в Україні.