В Україні зросло споживання електроенергії. «Укренерго» закликає українців економити

by host

Компанія «Укренерго» заявляє про збільшення споживання електроенергії і закликає українців економити.

«Сьогодні на вулиці вогко та холодно. Графік споживання знову зростає. Він змінився: проміжок між піками споживання збільшився. Це означає, що із подовженням світлового дня збільшився період активного споживання електроенергії. Якщо раніше період основного навантаження на енергосистему тривав з 09:00 до 19:00, то тепер він – з 09:00 до 22:00», – повідомляє компанія в телеграмі.

За даними «Укренерго», від ранку споживання перевищує вчорашній рівень на майже 7%, це створює додаткове навантаження на електростанції – необхідно додатково увімкнути одразу 3 блоки на теплових електростанціях. Проте, як зауважують енергетики, після трьох російських масованих атак такої можливості немає.

Тому в «Укренерго» закликають ощадливо споживати електроенергію:

  • не вмикайте обігрівачі та кондиціонери з 19:00 до 22:00;
  • не користуйтеся одночасно кількома потужними електроприладами: пральною машиною, пилосмоком, бойлером, електроплитою чи чайником;
  • вимкніть зайве освітлення та електроприлади.

Раніше у компанії заявили, що через похолодання та хмарну погоду в Україні «стрімко» збільшилось споживання електроенергії.

Читайте також: У ДТЕК розповіли, за яких умов запровадять графіки відключення світла по всій Україні

Росія в березні здійснила низку ракетних атак по Україні, в тому числі, 22 березня – найбільш масштабну атаку на українську енергетику за останній час. Тоді РФ завдала удару по найбільшій ГЕС України – ДніпроГЕС у Запоріжжі. У компанії «Укргідроенерго» повідомили про серйозні пошкодження. Згодом цілями російських атак були Канівська та Дністровська ГЕС.

За даними Міненерго, сили РФ 11 квітня атакували об’єкти генерації і системи передачі у Харківській, Запорізькій, Львівській, Київській областях. Серед іншого, внаслідок російської атаки була повністю зруйнована Трипільська ТЕС, яка розташована за 20 кілометрів від Києва, повідомила компанія «Центренерго».

Президент України Володимир Зеленський наголосив, що потреба України в ППО є критичною. «Потрібна ППО та інша оборонна підтримка, а не заплющування очей і довгі дискусії», – зауважив він.

Російський президент Володимир Путін 11 квітня заявив, що Росія була змушена завдати ударів по українських енергетичних об’єктах у відповідь на атаки Києва по російських цілях.

Читати також